چراغ ضد انفجار برای استفاده در “مکان خطرناک” طراحی شده اند ، همانطور که توسط قانون برق مختلف و همچنین سایر کدها یا مقررات در حوزه های مختلف قضایی تعریف شده است. به طور کلی ، یک مکان خطرناک در این زمینه ،

منطقه ای است که غلظت مواد قابل احتراق کافی در هوا وجود دارد تا باعث آتش سوزی یا انفجار شود. این می تواند به صورت گاز (به عنوان مثال گاز طبیعی ، اتانول ، تولوئن و غیره) ، گرد و غبار (به عنوان مثال دانه ، آرد ، زغال سنگ و غیره) یا حتی یک فیبر باشد. کاربردی ترین سیستم برای روشنایی در این مناطق چراغ ضد انفجار است.

چراغ ضد انفجار

ایران کوارتز

سازنده انواع شیشه های لامپ های ضد انفجار و لامپ های سقفی ،آویزی،مهتابی و … در همه اندازه ها و سایز ها

با استاندارد های روز دنیا برای اولین بار در دنیا

چراغ ضد انفجار
چراغ ضد انفجار

کلیه تجهیزات الکتریکی دارای مجوز برای مکان های خطرناک می توانند به عنوان ضد انفجار یا ذاتی ایمن باشند. هدف مشابه است. تا احتمال احتراق مواد قابل اشتعال را کاهش دهد.

با این حال ، روش متفاوت است. چراغ ضد انفجار (مانند چراغ XP162 ما که در اینجا نشان داده شده است) برای مقاومت در برابر احتراق مواد قابل اشتعال که در داخل خود نور اتفاق می افتد ، طراحی شده اند

در حالی که چراغ های ذاتی ایمن به گونه ای طراحی شده اند که جریان کافی را حمل نمی کنند تا جرقه ای ایجاد شود و باعث اشتعال مواد قابل اشتعال شود.

برای صدور گواهینامه ، چراغ های ضد انفجار معمولاً از مواد بادوام ، بدون جرقه ، یک کره گلدان شیشه ای بسیار ضخیم بر روی لامپ و سایر ویژگی ها برای اطمینان از ایمن ماندن کارگر و محیط اطراف در صورت احتراق در داخل نور ساخته می شوند.

ما در اینجا به جزئیات نمی پردازیم ، اما این یک شاهکار واقعی مهندسی مکانیک برای تحقق این امر است. همانطور که باید باشد! ما در مورد زندگی افراد در معرض خطر صحبت می کنیم.

برای صدور گواهینامه ، چراغ های ذاتی ایمن معمولاً از باتری تغذیه می کنند و ولتاژ کم آن از طریق مدار عبور می کند که جرقه ای از طریق هوا اتفاق نمی افتد. یک مثال خوب برای فکر کردن ، یک چراغ قوه مخصوص باتری است

که با طراحی خاص طراحی شده است. بنابراین همانطور که می بینید ، اصطلاحات ضد انفجار و ذاتی آنها از نظر هدف مشابه هستند ، اما در کاربرد بسیار متفاوت هستند.

برای خرید و سفارش و همچنین دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید کارشناسان ما مشتاقانه

برای پاسخگویی به سوالات شما حاضر هستند .

ما باید یک ثانیه مکث کنیم و تأکید کنیم که همه محصولات مورد استفاده در مکان های خطرناک باید توسط یک سازمان صدور گواهینامه تایید شده (مثلاً در کانادا و ایالات متحده آمریکا: UL ، CSA ، ETL،EX و غیره) برای نوع دقیق منطقه خطرناک تأیید شوند.

در حال استفاده است. شما باید کلاس ، بخش و گروه (یا منطقه را بیشتر گسترش دهید) که در مکان اعمال می شود ، بشناسید و از دستگاهی استفاده کنید که برای آن معیارها تأیید شده باشد.

به عنوان مثال ، وقتی واقعاً منطقه کلاس I ، بخش I را دارید ، از چراغ معتبر کلاس I ، بخش II استفاده نکنید. به همین ترتیب ، از نور طبقه بندی شده منطقه 1 در مکان منطقه 0 استفاده نکنید.

چراغ ضد انفجار
چراغ ضد انفجار

برخی از باورهای غلط رایج در مورد چراغ ضد انفجار وجود دارد که ارزش پرداختن دارد. به عنوان مثال ، بسیاری از افراد تصور می كنند كه یك نور ضد انفجار با مسدود كردن همه گازها یا بخارها عمل می كند تا هرگز نتوانند با برق الكترونیكی در تماس باشند ، حتی اگر نور خراب شود. به طور معمول چنین نیست.

چراغ ضد انفجار برای انجام عملکرد خود نباید “هوا تنگ” باشند. بسیاری از چراغ های ضد انفجار باعث می شوند گازها به خود نور وارد شوند. قسمت مهم ساخت آنها جلوگیری از انفجار ناشی از فرار آن گازها برای آسیب رساندن به کارگر یا احتراق بیشتر گازها در منطقه کار است.

بنابراین قبل از غوطه ور شدن نور ضد انفجار برای تمیز کردن ، بهتر است با سازنده بررسی کنید که آیا این مورد قابل قبول است یا خیر. به عنوان مثال ، برخی از چراغ هایی که می فروشیم می توانند از طریق برق شسته شوند و برخی دیگر از آب و بخار محکم نیستند.

در طرف مقابل این مسئله ، بسیاری از چراغ ضد انفجار برای فروش به فروش می رسند که در ساخت خود “ضد بخار” هستند. مهم نیست که تصور کنید این چراغ ها نیز مانند اکثر موارد ضد انفجار هستند.

QUARTZBOAT

quartz boat every size and plan

قایقک کوارتز

ساخت قایقک کوارتز در همه ی ابعاد
کلیک کنید

QUARTZ FLASK

made quartz flask in from one opening to several openings

بالن کوارتز

ساخت بالن های کوارتز چند دهانه و تک دهانه با رداژ های با کیفیت
کلیک کنید

QUARTZreactor

quartz reactor made different crust

راکتور کوارتز

ساخت انواع راکتور با جداره های مختلف
کلیک کنید

GASKET MICA GLASS

gasket-mica-glass yarway for steam boiler

گسکت میکا شیشه

ساخت سایت گلس yarway جهت استفاده در دیگ های بخار
کلیک کنید

sinter glass quartz

in diffirent mesh and different size

سینتر گلس کوارتز

تولید کننده انواع سینتر گلس در سایز های مختلف
کلیک کنید

© تمامی حقوق  مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه صنعتی ایران کوارتز میباشد.