قایقک کوارتز

Quartz Boat

قایقک کوارتز می تواند شفاف یا سفید شیری باشد.  قایقک کوارتز شفاف تا 1100 درجه سانتیگراد را تحمل می کند. توجه به این نکته مهم است که قایقک کوارتز می تواند در برابر شوک حرارتی بسیار بالا (1000 درجه سانتیگراد تا دمای اتاق) مقاومت کند.

قایقک کوارتز از  انواع مختلف مواد اولیه بدست می آید. زیرا شامل شن و ماسه کوارتز طبیعی یا مصنوعی است.  به دلیل ضریب انبساط حرارتی بسیار کم در برابر شوک حرارتی بسیار مقاوم هستند و دارای مقاومت الکتریکی عالی هستند که در برابر تغییرات دما پایداری ایجاد می کند.

شیشه کوارتز ترکیبی از پایداری برتر در خواص دمای بالا با ضریب انبساط حرارتی بسیار کم دارد. در فرایندهای دمای بالا که در ساخت نیمه هادی ها از جمله فرآیند عملیات حرارتی استفاده می شود ، شیشه کوارتز به عنوان ماده ای با ویژگی های پایداری شکل در برابر حرارت بالا ، برای لوله های کوره ، قایق ها و غیره به طور گسترده ای استفاده می شود. علاوه بر این ، از آنجا که شیشه کوارتز یک ماده جامد غیر بلوری است ، می تواند در برابر تغییرات شدید دما نیز مقاومت کند.

در مقایسه با انواع شیشه های معمولی ، شیشه کوارتز شفاف دارای ویژگی های انتقال نور است که در تمام طول موج ها ، از فرابنفش تا مادون قرمز بسیار بالا است. بنابراین این شیشه کوارتز به عنوان ماده لنز برای دستگاه های قرار گرفتن در معرض استفاده شده در ساخت نیمه هادی و تولید کریستال مایع ، برای فیبر نوری و به عنوان ماده ای برای لامپ ها استفاده می شود. به خصوص در محدوده ماوراlet بنفش با طول موج کوتاه ، شیشه کوارتز ویژگی های انتقال بالاتری را نشان می دهد که با هر نوع شیشه دیگری حاصل نمی شود.
قایقک کوارتز
قیاقک کوارتز ضد خردگی
قایقک کوارتز

Thermal Properties of Quartz Boat

1.38(W/m°K)Thermal Conductivity
0.55(10 -6/ °C)Coefficient Of Thermal Expansion(0~1000 °C)
~1050 °CNormal Operating Temperature (Continuous Usage)
~1250 °CNormal Operating Temperature (Non Continuous Usage)
~1075 °CStrain Point
~1180 °CAnnealing Point
~1700 °C – 2100 °CHot Pressing Temperature
Starting at ~1000 ° C. high temperature accelerates Devitrification, especially with surface contaminants such as alkaline solution, salts and vapours.Devitrification Temperature

ما در ایران کوارتز میتوانیم تمام قایقک ها را با تکنولوژی روز بسازیم ، قایقک کوارتز بدون دسته ، با دسته ، قایقک های ضد خورندگی solar در ضخامت های مختلف و عمق های دلخواه  برای استفاده در کوره های آزمایشگاهی و صنعتی و….

محصولات دیگر

QUARTZ Tube

quartz tube every size and thickness

لوله کوارتز

لوله های کوارتز در همه ی ابعاد و ضخامت ها
کلیک کنید

QUARTZ FLASK

made quartz flask in from one opening to several openings

بالن کوارتز

ساخت بالن های کوارتز چند دهانه و تک دهانه با رداژ های با کیفیت
کلیک کنید

QUARTZreactor

quartz reactor made different crust

راکتور کوارتز

ساخت انواع راکتور با جداره های مختلف
کلیک کنید

GASKET MICA GLASS

gasket-mica-glass yarway for steam boiler

گسکت میکا شیشه

ساخت سایت گلس yarway جهت استفاده در دیگ های بخار
کلیک کنید

© تمامی حقوق  مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه صنعتی ایران کوارتز میباشد.