روداژ کوارتز ، رداژ اسپیراکال

Quartz spherical joint

روداژ

دو نوع روداژ کوارتز عمومی از اتصالات شیشه ای به طور معمول استفاده می شود: روداژ مخروطی(conically)  و روداژ توپی  (که گاهی مفاصل کروی(spherical joints) نامیده می شوند.

برای روداژ توپی و سوکت (که به آن مفاصل کروی نیز گفته می شود) ، اتصال داخلی یک گلوله است و اتصال خارجی یک سوکت است ، هر دو دارای سوراخ هایی هستند که به قسمت داخلی انتهای لوله مربوطه خود منتهی می شوند و در آن ذوب می شوند.

نوک توپ یک نیمکره است که در خارج آن سطح شیشه ای مادگی قرار دارد و در داخل سوکت ، جایی که سطح شیشه مادگی در داخل آن قرار دارد ، متناسب است. اتصالات توپی یا مفصلی  دارای یک کد اندازه متشکل از یک عدد ، یک بریدگی و یک شماره دیگر هستند. عدد اول نشان دهنده قطر خارجی به میلی متر توپ در قاعده آن یا قطر داخلی به میلی متر در انتهای سوکت است ، در هر دو مورد که قطرها بیشترین آنها در اتصالات باشد. عدد دوم نشان دهنده قطر داخلی سوراخ در وسط گلوله یا سوکت است که منجر به قطر داخلی لوله متصل به اتصال می شود. 

 

 

روداژ توپی یا اسپیریکال

ی استاندارد زاویه دار ساخته شده با ظروف شیشه ای کاملاً تنظیم نشده باشد ، شیشه بسیار سخت و شکننده میشود و در برخی از تنظیمات خطر شکستگی ایجاد می کند.

یک روش اتصال توپ و سوکت امکان انعطاف پذیری در زوایای جفت گیری قطعات متصل شده را فراهم می کند ، که می تواند با فلاسک های سنگین یا ظروف شیشه ای طولانی که در غیر این صورت پشتیبانی از آنها دشوار است و تحت بارهای خمشی به سختی گیر می شوند ، استفاده کرد.

یک مثال متداول در مورد آن ، فلاسک جمع آوری روی او اپراتور دوار است که با پر شدن وزن آن به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. یک توپی و یک سوکت به فلاسک اجازه می دهد تا خود را بدون قرار دادن بار خمشی بر روی مفصل ، وارد کند. چنین سوکت همچنین ممکن است در تنظیم تقطیر بزرگتر ، اما معمولی تر ، در سر و قبل از کندانسور استفاده شود.

این اجازه می دهد تا دهانه طولانی کندانسور ، زاویه غیر کامل خم گیرنده و فلاسک پر کننده به راحتی پشتیبانی شود زیرا زاویه آنها با سر ثابت دارای چند درجه آزادی موقعیت است. آنها را می توان به عنوان گردن در فلاسک های تولید آزمایشی گیاهان ، که در آن حجم و جرم زیادی وجود دارد ، و در بعضی از خطوط Schlenk ، که دهانه های طولانی شیشه ظریف از اندکی انعطاف پذیری بین قطعات بهره مند هستند ، یافت. به طور كلی ، هنگام در نظر گرفتن ظروف شیشه ای كوچكتر ، گلوله و پریزها با ظروف استاندارد خیلی بیشتر هستند.

Thrmal Properties of Quartz joint


1.38(W/m°K) Thermal Conductivity
0.55(10 -6/ °C) Coefficient Of Thermal Expansion(0~1000 °C)
~1050 °C Normal Operating Temperature (Continuous Usage)
~1250 °C Normal Operating Temperature (Non Continuous Usage)
~1075 °C Strain Point
~1180 °C Annealing Point
~1700 °C – 2100 °C Hot Pressing Temperature
Starting at ~1000 ° C. high temperature accelerates Devitrification, especially with surface contaminants such as alkaline solution, salts and vapours. Devitrification Temperature

محصولات دیگر

QUARTZ Tube

quartz tube every size and thickness

لوله کوارتز

لوله های کوارتز در همه ی ابعاد و ضخامت ها
کلیک کنید

QUARTZ FLASK

made quartz flask in from one opening to several openings

بالن کوارتز

ساخت بالن های کوارتز چند دهانه و تک دهانه با رداژ های با کیفیت
کلیک کنید

QUARTZreactor

quartz reactor made different crust

راکتور کوارتز

ساخت انواع راکتور با جداره های مختلف
کلیک کنید

GASKET MICA GLASS

gasket-mica-glass yarway for steam boiler

گسکت میکا شیشه

ساخت سایت گلس yarway جهت استفاده در دیگ های بخار
کلیک کنید

explosive-proof

made any size explosive -proof lamp

لامپ ضد انفجار

ساخت لامپ های ضد انفجار با استاندارد ex
کلیک کنید

sinter glass quartz

in diffirent mesh and different size

سینتر گلس کوارتز

تولید کننده انواع سینتر گلس در سایز های مختلف
کلیک کنید

© تمامی حقوق  مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه صنعتی ایران کوارتز میباشد.